فهرست

ورود | ثبت‌نام
ورود به حسـاب کاربری
بازیابی رمز عبور
آیا حساب کاربـری ندارید؟!
ثبت نام
شماره مجازی
wait

ریپورت شدن تلگرام شماره مجازی و راهکارها

ریپورت شدن تلگرام شماره مجازی دو حالت دارد:

 1. شماره­‌های بدون ستاره، موقتا ریپورت هستند. ریپورت بودن شماره به این معناست که تا چند روز نمی‌توانید به شخصی برخی افراد که شماره تماس آنها را ندارید، پیام خصوصی بدهید اما فعالیت شما در کانال‌­ها و گروه­‌ها و غیره مشکلی ندارد. برای خارج شدن از حالت ریپورت، نیاز به انجام کار خاصی نیست چون اینها معمولاً پس از گذشت سه چهار روز به­ طور خودکار از حالت ریپورت خارج می‌شوند.
 2. شماره‌ ستاره دار خریداری کرده‌اید و یا بعد از گذشت مدتی ریپورت ابتدایی شماره رفع شده است اما بنا به دلایلی که درادامه گفته شده تلگرام شما ریپورت شده و امکان استفاده از آن را ندارید.

دلایل ریپورت شدن تلگرام شماره مجازی

ریپورت شدن تلگرام شماره مجازی می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد ولی براساس تجربه موارد زیر باعث ریپورت شدن می‌شوند:

 • قرار دادن "Telegram" و یا "notification service" و ... به عنوان اسم در تلگرام
 • استفاده از لگوی تلگرام به عنوان عکس پروفایل
 • استفاده از نسخه‌های غیر رسمی تلگرام
 • عضو شدن در گروه های و کانال‌های غیراخلاقی ، با ریپورت شدن گروه ، شما هم ریپورت می‌شوید
 • ارسال بیش از حد پیام خارج از قوانین و مقررات تلگرام
 • فوروارد کردن پیام‌هایی با لینک آلوده و غیرمجاز

راه‌های جلوگیری از ریپورت شدن

 • هرگز نام اکانت و تصویر حساب خود را مانند حساب­‌های پشتیبانی و نوتیفیکیشن تلگرام قرار ندهید. مثلاً اسم اکانت خود را "Telegram" یا "notification service" یا ... نگذارید. یا مثلاً تصویر اکانت شما لوگوی تلگرام نباشد چون قبلاً عده­‌ای از این ترفند استفاده ­کرده و خود را پشتیبانی تلگرام جا ­زده‌­اند! تلگرام برای مقابله با این موضوع، هر اکانتی با اسم و تصویر خود را مسدود می­‌کند.

 • به صفحه شخصی افراد، تعداد غیرمعقول پیام ارسال نکنید. این کار منجر به قفل شدن (block) شماره شما می­‌شود. اگر برای تبلیغات به شخصی افراد از شماره‌­های بدون ریپورت استفاده می‌­کنید، تعداد بیش­تری خط مجازی تهیه کنید و تعداد ارسال­ها را میان خط‌­ها پخش کنید تا از بار هرکدام کاسته شود. روزانه نهایتاً با هر خط بیست تا سی پیام بفرستید.

 • با یک آی.­پی تعداد زیادی شماره نسازید. در خوش­بینانه‌­ترین حالت، شماره­‌ها بلاک شده و در حالت عادی سوخته و خارج می‌­شوند.

 • در صورت بلاک شدن توسط یک یا چند شخص، خط شما مدت زمان محدود یا دائم، بلاک خواهد شد.

تست ریپورتی شماره در تلگرام

در هر زمان می­توانید با استفاده از ربات اسپم تلگرام به آیدی @spambot ، وضعیت ریپورتی شماره خودتان را بررسی کنید.

دقت داشته باشید شماره‌­های بدون ستاره که از ابتدا ریپورت هستند -مانند روسیه و قزاقستان و چین و امریکا و ...مشکلی برای آن­ها در ربات ذکر نمی‌­شود اما ریپورتند و به مدت محدودی قادر به ارسال پیام به شخصی افراد نیستید.

روش‌های رفع ریپورتی تلگرام

برای شماره‌هایی که پس از فعالیت در تلگرام ریپورت می‌شوند (نه ریپورت بودن اولیه) می توان از روش‌های زیر برای رفع ریپورتی استفاده کرد:

استفاده از ربات اسپم بات تلگرام

 1. ابتدا وارد ربات با ایدی @SPAMBOT شوید. (ربات تیک آبی دارد)
 2. در پنجره ای که باز می شود روی START کلیک کنید.
 3. در این مرحله گزینه This is a mistake را انتخاب کرده و سپس در گام بعدی روی Yes بزنید.
 4. سپس گزینه No I will never do any of this را انتخاب کنید.
 5. حال ربات از شما سوال می‌کند که علت ریپورت شما چیست؟ متن زیر را کپی کنید و برای ربات ارسال کنید.

Dear Telegram Support, My Telegram account has been spammed suddenly and I cannot send message to any contacts whom are not mutual contacts. Kindly help to fix the issue and remove the spam report

ایمیل به پشتیبانی تلگرام

روش دیگری که برای رفع ریپورتی تلگرام کاربرد دارد ارسال ایمیل به پشتیبانی تلگرام است. شما می‌توانید متن زیر را کپی کرده و به ایمیل پشتیبانی تلگرام به ادرس spam@telegram.org ارسال کنید.

Dear Telegram It seems my Telegram account recently has been reports as spammer and now I cannot send message to any contacts whom are not mutual contacts. I did not do anything against your terms and policy When I try to send message to these kind of users, a clock appears and the message will not be delivered. It also shows a message that says: Sorry, you can send messages to mutual contacts at the moment Would you please kindly help to fix the issue MY Telegram No: شماره خودتان را اینجا وارد کنید My Telegram ID: آیدی خودتان را اینجا وارد کنید My Email Address: آدرس ایمیلتان را اینجا وارد کنید

Wallet...
جهت ارسال بازخورد لطفا وارد حسابتان شوید. با تشکر